Erasmus+ programmas 30. gadadienā laiž klajā mobilo lietotni

Eiropas Parlamentā Strasbūrā programmas Erasmus 30. gadadienas svinības šodien atklāja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni. Komisija par godu šim notikumam laiž klajā jaunu mobilo lietotni Erasmus+. Šī lietotne domāta studentiem, audzēkņiem un jauniešu apmaiņu dalībniekiem, lai vienkāršotu došanos mobilitātē.

Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers: "Katrs eiro, ko ieguldām programmā Erasmus+, ir ieguldījums nākotnē — kāda jaunieša un mūsu Eiropas idejas nākotnē. Man nenāk prātā nekas cits tik ļoti ieguldīšanas vērts kā šie mūsu nākotnes līderi. Sveicot deviņmiljono dalībnieku, gādāsim, lai paši būtu deviņkārt apņēmīgāki Erasmus+ nākotnes nodrošināšanā!"

Par izglītību, kultūru, jaunatni un sportu atbildīgais komisārs Tibors Navračičs: "Gluži tāpat kā Erasmus+ apmaiņas dod bagātīgu dzīves pieredzi tiklab profesionālā, kā personiskā dzīvē, 30 mobilitātes un sadarbības gadi ir devuši Eiropai 9 miljonu atklātu un uzņēmīgu cilvēku paaudzi, kas tagad veido mūsu sabiedrības nākotni. Ar Erasmus+ pieredzi Eiropa nu būs tuvāk jaunajiem ļaudīm visā pasaulē."

Mobilā lietotne Erasmus+ Mobile App ir svarīgs uzlabojums programmai, kam 2014.–2020. gadā jāatbalsta studijas vairāk nekā 4 miljoniem cilvēku, profesionālā apmācība un brīvprātīgo darbs. Tā būs pavadonis studentiem, audzēkņiem un jauniešiem viņu Erasmus+ gaitās. Tā programmu padarīs pieejamāku ikvienam. Komisija ir stingri apņēmusies Erasmus+ nākotni pēc 2020. gada būvēt kopā ar Erasmus paaudzi, lai programmu nostiprinātu un panāktu, ka tā ir sasniedzama vēl plašākam jauniešu lokam.

Erasmus+ Mobile App ļaus dalībniekiem:

      • viegli sekot visām administratīvajām darbībām pirms uzturēšanās ārzemēs, tās laikā un pēc tās; lietotne paredz iespēju tiešsaistē pieņemt un parakstīt studiju līgumus gan ar nosūtītāju, gan saņēmēju augstskolu;
      • kopīgot un balsojot atbalstīt labākos ieteikumus, kas palīdzēs citiem iejusties vietējā sabiedrībā, un
      • uzlabot valodas prasmi tiešsaistē ar platformu Erasmus+ Online Linguistic Support, kas piedāvā pedagoga vadītus kursus un interaktīvu atbalstu.

Lietotnes pirmā versija jau ir pieejama iOS un Android vidē. Jaunas funkcijas un pastāvīgi atjauninājumi to drīzumā ļaus izmantot arī citām Erasmus+ dalībnieku grupām un nodrošinās jaunu Erasmus+ paaudzes vajadzību apmierināšanu arī nākotnē.

Kopš programmas Erasmus darbības sākuma 1987. gadā mācību apmaiņas ārzemēs ir izmantojuši 9 miljoni cilvēku. Svinībās Strasbūrā Eiropas Parlamenta un Komisijas priekšsēdētāji pasniedza simbolisku balvu "deviņmiljonais Erasmus+ dalībnieks" 33 Erasmus+ paaudzes pārstāvjiem – pa vienam no katras programmas dalībvalsts. Apbalvošanas ceremonijai sekoja diskusijas par programmas Erasmus+ nākotni pēc 2020. gada, kurās tika iesaistīti jaunieši, Erasmus+ dalībnieki un organizācijas, NVO, Eiropas Parlamenta deputāti un tagadējie un agrākie Eiropas Komisijas locekļi, to vidū tie, kuriem ir nopelni sākotnējās Erasmus programmas radīšanā.

Priekšvēsture
Kopš Erasmus darbības sākuma 1987. gadā, kad piedalījās 11 valstis un 3200 studentu, tā 9 miljoniem cilvēku ir sniegusi izdevību studēt, mācīties, strādāt vai gūt darba pieredzi ārzemēs. 2014. gadā tika radīta programma Erasmus+, kas ES ietvarā apvieno iniciatīvas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā. Pašlaik programmā piedalās 33 Eiropas valstis (visas 28 ES dalībvalstis un Turcija, Maķedonija, Norvēģija, Islande un Lihtenšteina), un nepilnos trijos gados Erasmus+ programmu ir izmantojuši vairāk nekā 2 miljoni cilvēku.

Lai Erasmus+ paaudzi iesaistītu programmas nākotnes veidošanā, Komisija ir publiskojusi Erasmus+ paaudzes tiešsaistes tikšanās vietu. Jauniešiem un organizācijām šī vietne dod iespēju iesaistīties diskusijās ar jaunatnes lietu, izglītības un profesionālās apmācības ekspertiem, ierosināt tematus, konstatēt problēmas un piedāvāt risinājumus. Jaunā mobilā lietotne papildina šos centienus.

*Informācijas avots: Eiropas Komisija

Erasmus+ 30. jubilejas svinībās piedalījās arī Latvijas "erasmusiešu" pārstāvis - Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts, kurš kā Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis 2006. gadā devās uz Turciju praktizēties kokapstrādes tehnoloģiju izmantošanā. A. Bukonts saņēma apsveikumu no Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera, kas simboliski ir arī apsveikums visiem turpat 100 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri izmantojuši programmas iespējas.

Erasmus+ programmas 30. gadadienā laiž klajā mobilo lietotni