Linarda Andersona ģimenē profesionālajai izglītībai piešķīra lielu vērtību – jaunietis tomēr iegūst gan izglītību, gan profesiju, gan praksi. Jau bērnībā Linarda mamma ieteica, lai dēls izmēģina karjeras virzienu profesionālajā izglītībā.
“Atceros sevi 9. klasē - es vēlējos mācīties kaut ko saistītu ar ekonomiku. Domāju, ka vecāku un radu teiktais radīja vēlmi paskatīties, ko tad īsti piedāvā profesionālā izglītība, jo man patika doma, ka četru gadu laikā var iegūt profesiju un jau uzkrāt darba pieredzi, turklāt pēc absolvēšanas augstskolas durvis tāpat būs atvērtas. Tā es izlēmu, ka šis ir mans ceļš un gāju sniegt dokumentus Rīgas Valsts tehnikuma komerczinību nodaļā. Es noteiktu nenožēloju savu izvēli! Četru gadu laikā esmu ieguvis profesionālo izglītību, paspējis iegūt darba pieredzi, tāpat arī skolas dzīve bija interesanta un iegūtas tiešām foršas atmiņas,” atceras Linards.
Skolas laikā viņš aktīvi piedalījās dažādos notikumos un izrādīja lielāku interesi par iespējām, līdz ar to līdz jaunietim nonāca informācija, kā var piedalīties dažādos konkursos. Viņš izvēlējās pārbaudīt savas prasmes un piedalījās vairākos. Tā viņš nonāca līdz pat starptautiskajam jauno profesionāļu meistarības konkursam EuroSkills 2021, kas notika Grācā, Austrijā, lai pārstāvētu Latviju demonstrējumu prasmju konkursā “Mazumtirdzniecība”. L. Andersons atzīst: “Šādos konkursos ir iespēja iegūt lielisku pieredzi, jaunus kontaktus, kā arī tās ir lieliskas atmiņas, kas ir neizmērojams ieguvums.”
Tagad Linards strādā grāmatvedības sfērā, kur iekļaušanās darba vidē viņam nav radījusi lielu stresu. Viņš stāsta, ka lielāko zināšanu pamatu ieguva tieši mācoties tehnikumā, līdz ar to darbā dažādi termini un pieejas nav svešas. Šobrīd atliekot vien vēl vairāk apgūt praktisko pusi. Paralēli ikdienas darbam, viņš apgūst programmu grāmatvedība, analīze un audits Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē.