Konference GreenMicred projekta ietvaros

Tuvojoties projekta “GreenMICRED Pathways” noslēgumam, projekta partneri pulcējās Zviedrijā, Soderhamnas mazpilsētā ap 250 km uz ziemeļiem no Stokholmas, kur projekta koordinators – Halsinglandas izglītības asociācija organizēja projekta noslēguma konferenci un partneru sanāksmi. Noslēguma pasākumā no Latvijas piedalījās divas partnerorganizācijas - Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un Rīgas Būvniecības koledža (RBK).

Halsinglendas izglītības asociācija ir  reģionāla, nekomerciāla pašvaldību sadarbības organizācija, kuru izveidojušas trīs nelielas Hēlsinglendas apgabala pašvaldības (Bollnäs, Söderhamn, Nordanstig), lai nodrošinātu efektīvu resursu izmantošanu izglītības pakalpojumu nodrošināšanā gan jauniešu formālās vispārējās izglītības, gan pieaugušo izglītības jomā. Vienlaikus asociācija aktīvi īsteno starptautiskus projektus, kas saistīti ar aktuāliem jautājumiem, īpaši profesionālajā un pieaugušo izglītībā.  

Dalībniekus tiešsaistē uzrunāja UNESCO institūta UNESCO-UNEVOC pārstāvis, sniedzot detalizētu ieskatu profesionālās izglītības globālajās aktualitātēs un UNEVOC darbībā.

Sanāksmes ietvaros projektu koordinējošās organizācijas pārstāvji prezentēja izveidotos mācību materiālus programmas satura apguvei, kuri bez maksas pieejami projekta elektroniskajā platformā, piekļuvei nepieciešama tikai reģistrācija.  

Izstrādātie materiāli pielietojami kā mācību līdzekļi vispārēja ieskata un izpratnes veicināšanai par ekoloģiju un ilgtspējas jautājumiem, tādējādi veicinot izpratni par zaļajām prasmēm dažādās izglītojamo mērķauditorijās. Lielai daļai materiālu ir vispārizglītojošs raksturs par vides aizsardzības, energoefektivitātes, vides/sociālās jomas/tautsaimniecības mijiedarbību, tie nav tieši saistīti ar konkrētās tautsaimniecības nozarēs strādājošo specifiskām prasmēm ilgtspējas nodrošināšanai.

Sagatavotie materiāli var tikt izmantoti profesionālās vidējas izglītības un arodizglītības programmās, iekļaujot tos izglītības programmās kā obligāti īstenojamus moduļus, tādā veidā tie īstenojami profesionālo tālākizglītības programmu ietvarā, piedāvājot to apgūt pieaugušajiem, tai skaitā izglītojamajiem ar zemu izglītības līmeni. Sagatavotie materiāli ir piemēroti ne tikai būvniecības profesionālo kvalifikāciju apgūšanai, bet arī citu nozaru profesionālajās izglītības programmās. Mācību materiāli ir angļu valodā, tos var arī izmantot profesionālās terminoloģijas apguvei. Projekta ietvaros sagatavotie materiāli var tikt izmantoti arī atsevišķu izglītības programmu papildināšanai, kuras saistītas ar  specifisku nozares profesionālo prasmju apguvi.

Par projektu “GreenMICRED Pathways”

Erasmus+ centralizētā projekta “Zaļās mikrokvalifikācijas: mūžizglītības iespējas pieaugušajiem paaugstināt kvalifikāciju vai pārkvalificēties” (“GreenMICRED Pathways - Green Micro Credentials pathways: Upskill and Reskilling Low Skilled Adults for Lifelong Learning) (ERASMUS-EDU-2022-PI-FORWARD) ietvaros izveidots konsorcijs, kurā pārstāvētas 15 organizācijas no Bulgārijas, Īrijas, Spānijas, Ziemeļmaķedonijas, Nīderlandes un Latvijas. Detalizētāka informācija par projektu pieejama projekta mājaslapā un VIAA mājaslapas sadaļā “Projekti”.

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1.janvāra līdz 2025. gada 30.jūnijam. Projekta noslēgumā Latvijā paredzēta konference, par kuru informēsim atsevišķi.