Ķīpsalas izstāžu centrā 9. un 10. maijā norisināsies nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 fināls. Tajā 20 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs 121 konkursants no 30 profesionālās izglītības iestādēm un nozares uzņēmumiem. Jauno profesionāļu sacensību klātienē aicināts vērot ikviens interesents, jo sevišķi jaunieši, kuri, piedaloties konkursam paralēli notiekošajās aktivitātēs, varēs uzzināt par profesionālās izglītības iespējām, izmēģināt dažādas profesijas, kā arī izzināt savas karjeras izvēles iespējas.
Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēs savus talantus, zināšanas un profesionalitāti datortīklu administrēšanā, elektriskajās instalācijās, ēdienu gatavošanā, flīzēšanā, friziera darbā, grafiskajā dizainā, inženiersistēmās, kravu pārvadājumos, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mehatronikā, mēbeļu izgatavošanā, mobilajā robotikā, restorānu servisā, sausajā būvē un apdarē, skatlogu dizainā un noformēšanā, smago spēkratu tehnoloģijās, tērpu dizainā, tērpu izgatavošanā, viesnīcas uzņemšanas dienestā un tīmekļa tehnoloģijās. Konkursa darba uzdevumi būs pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un jauniešu sniegumu vērtēs gandrīz 70 dažādu nozaru ekspertu žūrija.
“Konkurss SkillsLatvia jau septīto reizi sumina prasmes kā vērtību, kas ir būtiska ikvienam profesionālās izglītības iestādes absolventam, sev atverot darba tirgus durvis un kļūstot par kādas nozares uzņēmuma jaunajām darba rokām. Tas ir unikāls pasākums, kurā vienuviet ir iespēja satikties jaunajiem speciālistiem, darba devējiem, pedagogiem, nozaru ekspertiem un arī tiem jauniešiem, kuri vēl tikai apsver izvēli par labu profesionālās izglītības iegūšanai. Savukārt konkursa dalībniekiem tas ir ceļš uz karjeras augstākajiem pakāpieniem, demonstrējot savas spējas starptautisko prasmju standartu pārbaudījumos un iespēja iegūt neatsveramu pieredzi personīgajā izaugsmē, pārbaudot savu meistarību sacensībā ar savas valsts labākajiem jaunajiem profesionāliem,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.
Paralēli konkursa norisei apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par profesionālo izglītības iestāžu piedāvājumu Latvijā. Ikviens varēs iesaistīties izzinošās aktivitātēs, kā arī novērtēt savas spējas un dotības dažādās profesionālajās prasmēs.
Kāpēc ir vērts apmeklēt SkillsLatvia 2024?
Skolu audzēkņi, pedagogi, skolēnu vecāki un ikviens interesents ir aicināts apmeklēt konkursu 9. un 10. maijā no plkst. 9.00 līdz 15.00, lai:
- novērtētu jauno pavāru, viesmīļu, tērpu veidotāju, galdnieku, flīzētāju, kravu pārvadātāju, grafikas dizaina un daudzu citu profesiju meistaru prasmes darbībā;
- izmēģinātu vairāk nekā 40 dažādas profesionālās prasmes, ko piedāvās profesionālās izglītības iestādes, un atklāt potenciālo nākotnes karjeras virzienu;
- SkillsLatvia skatuvē iepazītos ar #EuroSkills un #WorldSkills konkursa dalībniekiem un uzzinātu par viņu iespaidiem un ietekmi uz turpmāko profesionālo karjeru;
- "Skolu brīvajā mikrofonā" ieklausītos profesionālās izglītības iestāžu piedāvājumos;
- izpētītu izglītības un karjeras izvēles iespējas kopā ar karjeras konsultantiem;
- iedvesmotos no dažādu nozaru pārstāvju interesantām runām aktivitātē #SkillsRunā;
- piedalītos "Prasmju stafetē", "Orientēšanās spēlē" (reģistrācijas lapa šeit);
- laimētu lieliskas balvas, piedaloties viktorīnā "Atklāj SkillsLatvia";
- uzspēlētu Brain Games galda spēles.
Konkursa laikā noskaidrotie laureāti tiks apbalvoti 11. maijā, un apbalvošanas ceremonijai varēs sekot tiešraidē Valsts izglītības attīstības aģentūras kontos “Facebook”, “Youtube”; SkillsLatvia “Facebook” kontā, kā arī ziņu portālā “Delfi”.
Ieeja pasākumā un autostāvvieta ikvienam apmeklētājam bez maksas!
Konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Vairāk par konkursa norisi, dalībniekiem un programmu vari uzzināt, apmeklējot VIAA interneta vietni, savukārt jaunumiem seko līdzi VIAA un SkillsLatvia Facebook kontos.
Tiešraide no apbalvošanas ceremonijas pieejama šeit
Konkursa norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta “Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā” ietvaros.