Nordplus
Statistika dati

Ziemeļvalstu ministru padome šogad apkopoja Nordplus līdzšinējās darbības un veica sasniegto rezultātu izvērtējumu, kurā noskaidrojās, ka Nordplus programmu pozitīvi vērtē 95% projektu īstenotāju. Izvērtējums sagatavots, lai noslēgtu pašreizējo 2018. līdz 2022. gada posmu un sagatavotos nākamajam 2023. līdz 2028. gada periodam.

Aptaujās piedalījās 569 projektu pārstāvji, iesaistīto valstu atbildīgās iestādes, kā arī nacionālas un reģionālas sabiedriskas organizācijas, kuras darbojas augstākās, vidējās vispārējās un profesionālās izglītības, pieaugušo izglītības jomās. 

Izvērtējumā aplūkoja, kā Nordplus programma atbilst dažādu mērķgrupu vajadzībām Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā, stiprina sadarbības tīklu izveidi un inovācijas izglītības jomā, digitālās kompetences un Ziemeļvalstu valodu zināšanas. Vienlaicīgi tika izstrādāti ieteikumi Nordplus programmas darbības nākamajam periodam.

No aptaujāto atbildēm varēja secināt, ka Nordplus programma ir reģionā atpazīstama, taču darbs tās popularizācijai jāturpina, īpaši akcentējot projektu rezultātu izplatīšanu. Projektu īstenotāji ir apmierināti ar samērā vienkāršajām projektu pieteikumu un atskaišu sagatavošanas, iesniegšanas, izvērtēšanas un lēmumu pieņemšanas procedūrām, kas ir īpaši būtiski organizācijām un izglītības iestādēm bez iepriekšējas pieredzes starptautiskā sadarbībā. Līdztekus projektu īstenotāji augstu vērtē zināšanu un labās prakses apmaiņas, kā arī Ziemeļu-Baltijas sadarbības tīklus, kuri veicina tālāko sadarbību arī pēc projektu noslēguma. Aptaujās tika norādīts, ka nepieciešams uzlabot projektu līdzfinansēšanas procedūras un palielināt finansējuma likmes ceļa un uzturēšanās izdevumiem.

Rezultātā tika izstrādāti vairāki Nordplus programmas attīstības scenāriji. Tie ietver aktīvāku mijiedarbību ar Erasmus+ programmu, papildinot tās piedāvātās iespējas, kā arī izteiktāku specializāciju jautājumos par Ziemeļu - Baltijas reģionā aktuālām tēmām.

Lēmumu par Nordplus programmas darbību nākamajā periodā Ziemeļvalstu ministru padome pieņems 2022. gada laikā, turpinot konsultācijas ar iesaistītajām iestādēm un organizācijām no visām programmas dalībvalstīm.