30. augustā Lucavsalā Latvijas investīciju attīstības aģentūras organizētajā jaunrades festivālā Inovuss Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko divas zinātnei veltītas sesijas.
Teltī SmartCafe būs iespēja dzirdēt jauno zinātnieku un komersantu pieredzes stāstus un demonstrējumus, savukārt vēlāk zinātnieki un uzņēmēji diskutēs par zinātnes un uzņēmējdarbības sinerģijas iespējām.
Plkst. 16.00 sesija "Pētniecība kā inovatīva biznesa sastāvdaļa"
Pēcdoktornatūras pētnieki un komersanti iepazīstinās ar savu pētījumu un tehnoloģiju sasniegumiem.
- Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Pēteris Eizentāls pastāstīs par jaunākajām tendencēm apģērbu ražošanā, izmantojot viedo tekstilu, kas īpaši aktuāls ir sporta un medicīnas nozarēs
- Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadošā pētniece Ilga Gedrovica pastāstīs un parādīs nākotnes pārtiku - vai nākotnē ēdīsim sliekas?
- Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Aigars Pāže pastāstīs, kā ar ekoinovatīvu tehnoloģiju bērza tāss pārstrādei saplākšņa ražošanai ir iespējams veicināt tautsaimniecības transformāciju
- Ar pieredzes stāstu “No siltumnīcas līdz Luvrai” Groglass pētnieks Guntis Mārciņš iepazīstinās ar Latvijā ražotu neatstarojoša stiklu
- Mārtiņš Štrauss dalīsies pieredzē par daudzstāvu koka ēku būvniecību – kā tas notiek pasaulē un kāds ir Latvijas “pionieris” šajā jomā.
Plkst. 17.00 paneļdiskusija “Zinātnes un uzņēmējdarbības sinerģija”
Diskusijā runās par sadarbību starp zinātniekiem un komersantiem - kādas jaunas biznesa iespējas tā paver, kādi ir ieguvumi zinātniekiem un kādi komersantiem, jaunu tehnoloģiju un atklājumu pielietojums komercuzņēmumos. Zināms, ka inovācijas un radošums ir būtiska sastāvdaļa gan uzņēmēju, gan zinātnieku darbības jomās, taču, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas zinātniekam un ko no zinātniekiem sagaida komersanti? Diskusijas gaitā runās par dažādu zinātņietilpīgo (deep tech) biznesa jomu attīstības tendencēs: kādas nozares piedzīvo strauju augšupeju, kādas izmaiņas sagaidāmas darba tirgū, kādas prasmes būs pieprasītas nākotnē, kā ar par finansējuma iespējām inovāciju attīstībai.
Par šiem jautājumiem sesijas moderators molekulārbiologs, TV raidījuma vadītājs Juris Šteinbergs iztaujās gan zinātnisko institūtu, gan uzņēmumu vadītājus. Paneļdiskusijā piedalīsies:
- Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Osvalds Pugovičs
- Vides risinājumu institūta izpilddirektore Inese Suija-Markova
- Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa
- HansaMatrix valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis
- CastPrint līdzdibinātājs un un izpilddirektors Jānis Oliņš.
Dalība pasākumos ir bez maksas.
Plašāka informācija pieejama festivāla mājaslapā, par VIAA rīkotajām sesijām - PostDocLatvia Facebook lapā.
Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros.
Festivāla sesiju "Pētniecība kā inovatīva biznesa sastāvdaļa" un paneļdiskusiju “Zinātnes un uzņēmējdarbības sinerģija” organizē VIAA Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” ietvaros.