Izdodas labot kļūdas
Latvijas dalībnieks Haralds Kresse, kurš konkursā cītīgi strādā pie naktsskapīša ar izgriezumiem, trešās dienas sniegumu vērtē objektīvi: „Šodien turpināju gatavot skapīti, esmu salīmējis visu, izņemot durtiņas. Tās plānoju pabeigt rīt. Kopumā šodienas darbu vērtēju labi un, lai gan bija arī dažas kļūdas, tās izlaboju. Kopumā gribētu labāku kvalitāti paveiktajiem darbiem.”
Esam ārā no krīzes
Aleksejam, veidojot sauso būvi, pirmajā dienā neizdevās paveikt visus darbus, tāpēc žūrijas vērtējums bija bargs. Andris Veinbergs, nozares eksperts, atklāj, ka „Aleksejs šodien pabeidza vakar iesākto 2. moduli un, gatavojot 3. moduli, startēja līdzvērtīgi ar pārējiem sacensību dalībniekiem. Protams, bija arī dažas kļūdiņas, taču kopumā esam no krīzes ārā”.
3. modulī ietilpa moldings jeb ģipša vilkumi. Šajā gadījumā tās bija jau iepriekš sagatavotas ģipša detaļas, kuras vajadzēja piestiprināt pie sienas konkrētā vietā un pareizā leņķī, kā arī dekoratīvais apmetums.
Īpaši priecīgs Aleksejs ir par savu veikumu dekoratīvā apmetuma uzklāšanā. Aplūkojot pārējo dalībnieku uzklāto apmetumu, viņš ievērojis, ka tikai dažiem, tostarp arī pašam Aleksejam, tas izdevies labi. Nelielu mulsumu gan radījis šodien izmainītais darba projekts grīdlīstu montēšanā, ar ko dalībnieki varējuši iepazīties vien īsu brīdi. Taču tikt skaidrībā ar uzdevumu, palīdzējis Francijas eksperts.
Eksperti atzinīgi novērtē sniegumu
Alekseja disciplīnā jo tuvāk ir darbu noslēgums, jo smalkāki un precīzāki paliek veicamie uzdevumi. Ja pirmajās dienās drīkstēja būt +/-3 milimetru novirzes no normas, tad tagad vairs precizitāti nevar izmērīt ar mērinstrumentiem, bet tikai ar tausti, nosakot salaiduma vietu gludumu.
„Priecājos, ka Aleksejam ir izdevies izlīdzināt rezultātu. Turklāt esmu dzirdējis no saviem kolēģiem, citu valstu sausās būves un apmešanas darbu ekspertiem, ļoti daudz komplimentu par Alekseja darbu un precizitāti. Viņam noteikti ir potenciāls. Savukārt šīs jomas neprofesionāļi ir novērtējuši to, ka Aleksejs strādā ļoti līdzsvaroti un kārtīgi,” stāsta A. Veinbergs.
Eksperts arī norāda, ka Aleksejam dotais darba uzdevums, ir ļoti sarežģīts. Latvijā, gatavojot jaunos profesionāļus, eksāmena darbs ilgs tikai trīs stundas, kamēr daļā Eiropas valstu, tās ir piecas dienas, kurās jāizveido WorldSkills sacensībām līdzvērtīgs darbs. „Tieši tāpēc jānovērtē Alekseja pūles, kas ieguldītas individuāli apgūstot Eiropā jau sen praktizētus uzdevumus,” uzskata A.Veinbergs.