Pieaugušo izglītība stars.gov.lv
Vīrietis strādā pie datora

Pāvels Makurins pieņēma lēmumu mainīt savu profesiju, lai īstenotu sen lolotu sapni – strādāt IT jomā. Izmantojot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) piedāvātās pieaugušo izglītības iespējas, viņš pieteicās profesionālās tālākizglītības programmā un gada laikā ieguva datorsistēmu tehniķa kvalifikāciju.

Līdz tam Pāvela profesionālā darbība bija saistīta ar kuģniecību, taču interese par informācijas tehnoloģijām viņu nepameta. Uzzinājis par iespēju vakaros apgūt datorsistēmu tehniķa profesiju ar nelielu līdzmaksājumu, viņš nolēma nevilcināties un pieteicās mācībām. Pāvels ir pārliecināts – šis bija pareizs lēmums, lai gan ceļš uz jauno profesiju prasīja lielu centību, neatlaidību un motivāciju. Lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenus un pabeigtu mācības, bija jāiegulda liels darbs, taču rezultāts ir tā vērts. “Programma man deva iespēju pārkvalificēties un uzsākt darbu jaunā nozarē, par ko esmu ļoti pateicīgs,” atzīst Pāvels. Šobrīd viņš strādā uzņēmumā, kur rūpējas par datorsistēmu un datortīklu uzturēšanu.

Lai veiksmīgi apvienotu mācības ar darbu un ģimenes dzīvi, Pāvels uzsver plānošanas nozīmi. Viņš iesaka laikus izrunāt mācību procesu ar tuviniekiem, jo viņu atbalsts ir būtisks motivācijas avots. “Ja tuvākie cilvēki atbalsta, ir vieglāk saglabāt apņēmību un sekmīgi pabeigt mācības,” viņš uzsver.

Pāvels atzinīgi vērtē mācību procesu – viņš apguva datoru uzbūvi, programmatūras instalēšanu, tīklu konfigurēšanu un problēmu risināšanu. Īpaši vērtīgas bija praktiskās nodarbības, kurās teorētiskās zināšanas varēja pielietot reālās situācijās. Viņš atceras, ka kursā piedalījās cilvēki ar dažādu priekšzināšanu līmeni, taču galvenais bija nebaidīties uzdot jautājumus un meklēt palīdzību. “Pieredzējuši pasniedzēji un viņu sniegtie padomi mācību procesu padarīja efektīvāku un motivējošāku. Ja radās jautājumi vai grūtības, vienmēr tika sniegta palīdzība, kas deva papildu pārliecību un veicināja sekmīgu zināšanu apguvi,” saka Pāvels.

Viņš aicina ikvienu, kas apsver karjeras maiņu, nebīties un uzdrīkstēties. “Ja vēlies pārmaiņas, sāc ar pirmo soli! Nekas nenotiek pats no sevis, bet ar darbu un neatlaidību viss ir iespējams,” viņš uzsver. Pāvels arī norāda, ka IT speciālisti darba tirgū ir ļoti pieprasīti un datorsistēmu tehniķa profesija var būt lielisks sākums ceļā uz augstākām pozīcijām nozarē.

Pāvels ir pārliecināts, ka mūžizglītība ir neatņemama veiksmīgas karjeras sastāvdaļa. Viņš turpina attīstīties savā profesionālajā ceļā un plāno papildināt zināšanas IT jomā, apgūstot jaunas prasmes un pilnveidojot esošās.

Pilnā intervija ar Pāvelu pieejama VIAA YouTube kontā.