Šonedēļ, 25. un 26. aprīlī, Rīgā tiekas Eiropas un Āzijas valstu izglītības ministriju pārstāvji un profesionālās izglītības eksperti, lai dalītos pieredzē par profesionālās izglītības tendencēm un pārrunātu turpmākās Eiropas un Āzijas sadarbības intereses un iespējas. Semināru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).
Seminārā piedalīsies pārstāvji no Austrijas, Bangladešas, Beļģijas, Brunejas, Igaunijas, Kambodžas, Krievijas, Nepālas, Nīderlandes, Singapūras un Vācijas, kā arī Eiropas Komisijas, ASEM Izglītības sekretariāta un Āzijas-Eiropas Fonda (ASEF). Latvijas pārstāvji no IZM, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta un Latvijas Darba devēju konfederācijas semināra dalībniekus iepazīstinās ar aktualitātēm Latvijas profesionālajā izglītībā, tostarp, par neformālās izglītības atzīšanas un prasmju novērtēšanas metodiku Latvijā. Seminārā plānots apspriest un demonstrēt arī prasmju konkursu lomu (nacionālie prasmju konkursi, EuroSkills, WorldSkills), kuriem ir būtiska nozīme profesionālās izglītības prestiža un izcilības veicināšanā.
Semināra dalībnieki apmeklēs arī Rīgas Valsts tehnikumu un nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia 2018, kas 25. un 26. aprīlī norisinās Ķīpsalas izstāžu centrā.
Gan 2015. gadā Rīgā notikušajā 5. ASEM izglītības ministru sanāksmē, gan 6. ASEM izglītības ministru sanāksmē Seulā 2017. gadā valstu pārstāvji uzsvēra nepieciešamību stiprināt Eiropas un Āzijas sadarbību arī profesionālajā izglītībā un aicināja šajā jomā rīkot ekspertu semināru. Šonedēļ notiekošais seminārs ir apliecinājums, ka sadarbību profesionālajā izglītībā Eiropas un Āzijas valstis izvirza kā vienu no svarīgiem uzdevumiem, veicinot ASEM valstu labas prakses apmaiņu profesionālās izglītības politikas jomā.
Papildu informācija:
Seminārs tiek rīkots Āzijas-Eiropas sanāksmes (ASEM) ietvaros. ASEM ir neformāla dažāda līmeņa starpvalstu sadarbības platforma, kas izveidota 1996. gadā Āzijas un Eiropas attiecību stiprināšanai. Šī sadarbība ietver gan politisko un ekonomisko dialogu, gan sociālo, izglītības un kultūras jautājumu risināšanu savstarpējas cieņas un vienlīdzīgas partnerības gaisotnē. Latvija pievienojās ASEM procesam 2004.gadā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā. Pirmā ASEM izglītības ministru sanāksme notika 2008. gadā Vācijā. Savukārt Latvijas prezidentūras ES Padomes ietvaros Rīgā notika 5. ASEM Izglītības ministru sanāksme, kopā pulcējot 46 dalībvalstis, Eiropas Komisiju, 11 citas institūcijas un nevalstiskās organizācijas. Tie kopā bija 196 dalībnieki, ieskaitot arī ES izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisāru T.Navračiču, rektoru studentu pārstāvjus, darba devējus, sociālos partnerus. Tādējādi sanāksme Rīgā bija lielākā ASEM izglītības ministru sanāksme, kas līdz tam bija tikusi rīkota.