Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad no 28. līdz 29. jūnijam Cēsīs organizē un piedalās sešās sarunu festivāla LAMPA diskusijās. “Iespēju teltī” par notekūdeņu piesārņojuma ietekmi uz vidi stāstīs EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta pētniecības projekta pārstāvji un nozares eksperti, uz Swedbank izglītības skatuves profesionālās izglītības diskusijā piedalīsies SkillsLatvia 2018 jaunais profesionālis, savukārt uz skatuves “Īssavienojums” par ārzemju mobilitātes ieguvumiem runās programmas Erasmus+ absolvente. Savukārt par pieaugušo izglītības izaicinājumiem diskusijas notiks teltīs “Dzīve 50+” un “Valsts māja”.
Piektdiena, 28. jūnijs
- Plkst. 14.00-15.00, Swedbank izglītības skatuve
Izglītības un zinātnes ministrija organizē diskusiju "Kas ir meistarība 21. gadsimtā? Vai profesionālā izglītība izveido profesionāļus?”, kurā būs iespēja uzzināt, kādas prasmes, iemaņas apgūst mūsdienīgā profesionālajā izglītībā, kā arī diskutēt par to, kāda ir profesionālās izglītības nākotne un vai tam ir gatavs darba tirgus. Jauno meistaru viedokli pārstāvēs SkillsLatvia 2018 medaļas ieguvējs galdniecības darbos Andris Vanags.
- Plkst. 14.00-15.00, Dzīve 50+ Telts
Gulbenes novada biedrība "Dēms" sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju aicina uz sarunu "Vai jāgrib mainīties līdzi pasaulei?". Diskusijā ar savu pieredzi par jaunu prasmju apgūšanu dalīsies VIAA pieaugušo izglītības projekta dalībniece Inese Buliņa, kura apguva šūšanas prasmes, un šobrīd izmanto tās, brīvprātīgi šujot tērpus bērnu un jauniešu teātrim.
- Plkst. 15.30 – 16.30, Īssavienojums skatuve
Jauniešu iespēju un vakanču platforma “Visas iespējas” rīko diskusiju "Es braukšu, tu arī: vai pieredze ārzemēs noder īstajā dzīvē", kurā runās par dzīvošanu un ceļošanu ārzemēs un mēģinās rast atbildi – vai tiešām pavadīt ilgāku laiku ārpus Latvijas ir vērtīgi? Ar savu ārvalstu pieredzi dalīsies Marta Vilkauša, studentu apmaiņas programmas Erasmus+ absolvente un Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta Ārējo sakaru koordinētāja.
- Plkst. 20.00-21.00, Valsts māja
Valsts mājas teltī notiks "Vakara šovs ar Mācēnu: Kā jāmācās, kad esi jau pieaudzis?", kurā būs iespēja kopā ar improvizācijas aktieriem un ekspertiem meklēt atbildes uz jautājumiem, kādu pamatprasmju trūkums traucē pieaugušajiem pārkvalificēties un atrast sevi jaunās jomās, un vai ir jāmācās mācīties. Diskusijā piedalās VIAA direktore Dita Traidās.
Sestdiena, 29. jūnijs
- Plkst. 12.30-13.30, Dzīve 50+ Telts
Gulbenes novada biedrības "Dēms" organizētajā sarunā "Kādas prasmes ir labi apgūt nākotnei. Un kā tās labāk apgūt" diskutēs par to, kādas prasmes ir nepieciešams apgūt 30-40 gadniekiem, lai neatpaliktu no jaunākās paaudzes. Par pieaugušo izglītību diskusijā runās VIAA Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītājs Ingus Zitmanis.
- Plkst. 14.00-15.00, Iespēju telts
VIAA sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību un Finanšu ministriju organizē diskusiju “Vai pārtiekam no notekūdeņiem”, kurā eksperti diskutēs par notekūdeņu piesārņojuma ietekmi uz apkārtējo vidi un dzīvēm būtnēm un meklēs iespējamos risinājumus piesārņojuma apdraudējuma mazināšanai. Ekspertu vidū ir LU doktorants un “BIOR” pētnieks Ingus Pērkons, Biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” vadītāja Jana Simanovska, AS "Valmieras stikla šķiedra" vides, darba un veselības aizsardzības daļas vadītāja Pārsla Dance un VARAM Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.
Par festivālu LAMPA
Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.
Festivāla LAMPA organizatori ir Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra Deep White, reklāmas aģentūra Armadillo, Cēsu novada pašvaldība un British Council Latvija. Projektu finansiāli atbalsta arī Vācijas Federālā Ārlietu ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Open Society Foundations, Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”, uzņēmumi “Latvijas Finieris”, Enefit, EkoRija un “Latvijas Valsts meži”.
Ar festivāla pilno programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.