Katru gadu 15. jūlijā visā pasaulē svin Pasaules jauniešu prasmju dienu (World Youth Skills Day). Šādu tradīciju 2014. gadā ieviesa Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja (ANO), lai atzīmētu stratēģisko nozīmi, kāda ir jauniešu nodrošināšanai ar prasmēm nodarbinātībai, pienācīgam darbam un uzņēmējdarbībai. Šī gada tēma ir “Jauniešu prasmes mieram un attīstībai” un tai būs veltīti vairāki tematiski pasākumi.
15. jūlijā plkst. 11.00 (pēc Latvijas laika) klātienē UNESCO-UNCVOC galvenajā mītnē Bonnā un tiešsaistē tiks organizēts Pasaules jauniešu prasmju dienas svinēšanas pasākums. Tā laikā tiks prezentēti jauniešu aptaujas rezultāti par jauniešu uzskatiem, kā prasmes var izmantot mieram, globālai pilsonībai un ilgtspējīgai attīstībai. Aptaujas rezultāti veidos arī pamatu diskusijai par to, kā tehniskā un profesionālā izglītība un apmācības (TVET) var veidot godīgāku, nodrošinātāku nākotni visiem. Diskusijas laikā notiks arī virkne īsu sarunu par to, kā risināt izaicinājumus prasmju attīstībā un darbā, pieskaroties tādām tēmām kā darbaspēka prasmju uzlabošana un pārkvalificēšanās, globālajā pilsonība, sieviešu plašāka iekļaušana profesionālajā izglītībā u.c.
Lai piedalītos pasākumā, aicinām reģistrēties šeit. Par šo un citiem pasākumiem aicinām uzzini vairāk UNESCO mājaslapā.
Kopš dibināšanas 2014. gadā Pasaules Jaunatnes prasmju dienas pasākumi ir snieguši unikālu iespēju dialogam starp jauniešiem, TVET iestādēm, uzņēmumiem, darba devēju un darbinieku organizācijām, politikas veidotājiem un attīstības partneriem.
TVET var sniegt jauniešiem prasmes, kas nepieciešamas, lai nokļūtu darba pasaulē, tostarp pašnodarbinātības prasmes. TVET var arī uzlabot uzņēmumu un kopienu spēju reaģēt uz mainīgajām prasībām attiecībā uz nepieciešamajām prasmēm, palielināt produktivitāti un paaugstināt algu līmeni. Kā arī, TVET var mazināt šķēršļus iekļūšanai darba pasaulē, piemēram, izmantojot darba vidē balstītas mācības un nodrošinot, ka iegūtās prasmes tiek atzītas un sertificētas.