Starp labākajiem jaunajiem profesionāļiem WorldSkills 2022 prasmju konkursā Grafikas dizains, kas notika no 12. līdz 15. oktobrim Āravā, Šveicē, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents Edgars Ancītis izcīnīja ekselences medaļu. E. Ancītis ieguva 9. vietu, sacenšoties ar 22 konkursantiem.
Ekselences medaļu konkursantiem pasniedz, ja ir sasniegti vismaz 700 punkti no 1000. E. Ancītis konkursā pārvarēja 700 punktu barjeru, iegūstot 717 punktus. “Es jūtos lieliski, esmu sasniedzis savu mērķi! Kā konkursants vairs nevarēšu sacensties Skills konkursos, bet glabāšu daudz labas atmiņas par tiem,” stāsta E. Ancītis. Pasaules konkursā WorldSkills var sacensties dalībnieki vecumā līdz 22 gadiem, savukārt EuroSkills konkursā līdz 25 gadu vecumam, kā arī katrā konkursā viens konkursants var piedalīties vienu reizi.
Kopumā E. Ancītis ir apmierināts ar savu sniegumu, jo ekselences medaļas iegūšana sagādāja patīkamu pārsteigumu. E. Ancītis atzīst: “Tas ir papildu pierādījums man pašam, ka es varu pierādīt sevi un izdarīt daudz vairāk nekā man šķiet.”
Latvijas Mākslas akadēmijas docētājs un WorldSkills galvenā eksperta vietnieks Ivs Zenne atzīst: “Sajūtas ir ļoti labas, pierādījām, ka vienmēr varam konkurēt ar pasaules līmeņa profesionāļiem. Es biju diezgan pārliecināts, ka Edgars iegūs ekselences medaļu, jo kopš pagājušā gada dalības EuroSkills 2021 viņš ir ļoti audzis savās prasmēs.”
Uzdevumi esot bijuši daudz, turklāt ārpus konkursa šādiem darbiem vajadzētu veltīt vismaz mēnesi laika, līdz ar to četru dienu laikā paveiktais apjoma ziņā ir milzīgs. Edgars atklāj, ka pirmajā dienā veidoja logotipu un to animēja, otrajā dienā bija jāizveido iepakojuma kastīte ar iekšējo daļu. Vienlaikus vajadzēja izveidot instrukciju un dizainu uzlīmēm. Trešajā dienā Edgaram bija jāveido žurnāla vāks, iekšlapas un digitālā versija, savukārt ceturtajā dienā viņa uzdevums bija izveidot dizainu reklāmas stendam, tā plakātam un web banerim.
Arī Ivs Zenne atzīst, ka šogad uzdevumi bija apjomīgi, daudzveidīgi, ar tehniskām niansēm, kas drīzāk līdzinājās eksāmenam uz tehniskām zināšanām. Savukārt vērtēšanas procesā viņš novēroja atšķirības uzskatos par izdevušos dizainu. “Subjektīvajā vērtējumā skala ir ierobežota no 1 līdz 3 punktiem, līdz ar to, ja ekspertu iesniegtie punkti atšķiras par diviem punktiem, tad jānonāk pie kopsaucēja – tik krasi punkti nevar atšķirties. Šoreiz arī varēja redzēt to, cik ļoti dažādās pasaules malās atšķiras izpratne par estētisku dizainu,” novēroja I. Zenne.
Neskatoties uz slodzi un aktīvajām sacensību dienām, E. Ancītim konkurss patika gan no izaicinājuma, gan socializēšanās viedokļa. “Šoreiz konkursanti no dažādām valstīm varēja iepazīties daudz tuvāk. Mēs ļoti ātri sadraudzējāmies, tāpēc pat ir žēl atvadīties, bet vismaz saglabājām kontaktus arī sociālajos tīklos,” stāsta E. Ancītis.
Foto galerija ar konkursa norisi pieejama VIAA Flickr kontā. Aicinām sekot līdzi citu konkursu norisei SkillsLatvia Facebook lapā, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā, kā arī Facebook un Twitter kontos. Plašāka informācija par konkursu atrodama šeit.