2019. gada septembrī Eurydice tīkls ir publicējis 2019./2020. mācību un akadēmiskā gada kalendārus, kuros ir apkopota informācija par to, kā mācību gadu organizē vispārējās izglītības un augstākās izglītības iestādēs visā Eiropā.
Eurydice ziņojums "Mācību gada kalendārs Eiropā 2019./2020.g." (The Organisation of School Time in Europe. Primary and General Secondary Education – 2019/20) sniedz pārskatu par mācību gada ilgumu, sākuma un beigu datumiem, skolas brīvdienu laiku un ilgumu, kā arī skolas dienu skaitu. Tas attiecas gan uz pamatizglītību, gan uz vispārējo vidējo izglītību. Mācību gada garums dažādās valstīs un reģionos Eiropā atšķiras – to nosaka kultūras un vēstures tradīcijas, kā arī klimata atšķirības.
Neskatoties uz dažām atšķirībām, valstīm ir daudz līdzību attiecībā uz skolu kalendāru struktūru. 10 valstīs skola parasti sākas augustā. Valstis, kurās mācību gads sākas ātrāk, ir Dānija un Somija. Skolas dienu skaits svārstās no 157 dienām pamatskolas izglītībā Beļģijas flāmu kopienā un līdz 200 dienām Dānijā un Itālijā. Kopumā skolas dienu skaits pamata un vidējā izglītībā ir vienāds, taču ir arī izņēmumi. Piemēram, Rumānijā un Serbijā mācību dienu skaits vidusskolā ir lielāks nekā sākumskolā.
Eurydice ziņojumā "Akadēmiskā gada organizācija Eiropā 2019./20.g." (The Organisation of the Academic Year in Europe – 2019/20) ir apkopoti dati par akadēmiskā gada struktūru augstākās izglītības iestādēs - gada sākumu, semestru laikiem, brīvlaikiem un eksaminācijas posmiem. Atsevišķās valstīs norādītas arī atšķirības starp universitātes un cita tipa augstākās izglītības programmām.
Ziņojums ilustrēts ar salīdzinošajiem skaitļiem. Informācija ir pieejama par 38 valstīm, kas piedalās Eiropas Savienības Erasmus+ programmā (28 dalībvalstis, Albānija, Bosnija un Hercegovina, Šveice, Islande, Lihtenšteina, Melnkalne, Ziemeļmaķedonija, Norvēģija, Serbija un Turcija).
Ar ziņojumiem varat iepazīties un lejupielādēt tos mājaslapas sadaļā Eurydice » Eurydice publikācijas